19 عوارض کمبود ویتامین D در زنان

 

 

  • ترکیبی از فشار خون بالا و کمبود ویتامین D می تواند کشنده باشد. مطالعات نشان می دهد افرادی که مبتلا به فشارخون هستند و کمبود ویتامین D دارند دو برابر در معرض ابتلا به مشکلات قلبی و عروقی هستند .

چرا دریافت ویتامین دی تا این حد توسط متخصصین توصیه می شود فواید دریافت این ویتامین از نظر متخصصین چیست چه تاثیراتی روی بدن افراد مختلف میگذارد و برای چه رده های سنی اهمیت بیشتری دارد منابع مهم برای دریافت این ویتامین کدامند؟ توصیه های ما را در ادامه مطلب بخوانید.

ویتامین D
ویتامین دی یکی از ویتامین‌های لازم برای بدن و از ویتامین‌های محلول در چربی است ٬ که به رشد و استحکام استخوان‏ها از طریق کنترل تعادل کلسیم و فسفر کمک می‌کند.این ویتامین با ایجاد افزایش جذب فسفر و کلسیم از روده‌ها و کاهش دفع از کلیه به متابولیسم استخوان‌ها کمک می‌کند و همچنین از طریق ترجمه ژنهای هسته سلول به رشد سلول کمک می‌کند.

منبع اصلی دریافت این ویتامین بجز منابع گیاهی مثل غلات و حیوانی مثل ماهی ساردین و شیر ٬ نور آفتاب است. کمبود این ویتامین همچنین باعث پوکی استخوان در کهنسالی می‌گرد.

1- ویتامین دی به بدن برای جذب کلسیم کمک می کند در کودکان کمبود ویتامین D باعث مشکلات استخوانی نظیر نرمی استخوان می شود.

ادامه خواندن “19 عوارض کمبود ویتامین D در زنان”

ویتامین D چگونه باعث تندرستی می شود

 

  • بهرامی با تاکید بر اینکه تامین ویتامین‌ها شانس سلامتی را افزایش و در پیشگیری از بیماری‌های عفونی بسیار حائز اهمیت است، عنوان کرد: در ایران شیوع کمبود ویتامین D به قدری زیاد است که به گروه خاصی اختصاص ندارد.

 

یک متخصص بیماری‌های کودکان با اشاره به تاثیر ریز مغذی‌ها بر سلامت بدن، گفت: حدود ۱۰ درصد مردم با کمبود آهن و۲۰ درصد از مردم ایران با کمبود ویتامین دی مواجه هستند.
دکتر منصور بهرامی درباره تاثیر ریزمغذی‌ها بر سلامت بدن اظهار کرد: آهن ماده مغذی بسیار مهمی به شمار رفته که در سلامت کل بدن از جمله رشد و عملکرد مغز همچنین تقویت سیستم‌های دفاعی و آنزیمی تأثیر به زیادی دارد. ادامه خواندن “ویتامین D چگونه باعث تندرستی می شود”

مولتی ویتامین هایی که باید مصرف کنیم

 

  • یکی از راه ها تغییر مولتی ویتامینی است که استفاده می کنید. آزمون و خطا، بهترین راه برای پیدا کردن مارکی است که با معده سازگار است و آن را تحریک نمی کند. همچنین مولتی ویتامین را همراه با غذا بخورید، چون بدن به کمی چربی برای جذب برخی از ویتامین ها نیاز دارد.

 

شاید برای سالیان زیادی به خود می گفتید اگر روزانه یک عدد مولتی ویتامین بخورم، عمر طولانی تری خواهم داشت. اما آیا هر نوع مولتی ویتامینی که استفاده کنیم نتیجه همان است؟ سازمان های نظارت بر شرکت های تولید مولتی ویتامین دریافتند که بعضی مولتی ویتامین ها، مقدار خیلی زیاد و یا خیلی کمی از برخی ویتامین ها دارند و همچنین در بعضی از این مکمل ها، مواد خطرناکی مانند سرب به کار رفته است. سپس مقاله ای جنجالی توسط نشریه ها در دانمارک و دیگر کشورهای اروپایی پخش شد که در آن ادعا می شد مولتی ویتامین نه تنها باعث طول عمر نمی شود، بلکه عمر را کوتاه می کند. ادامه خواندن “مولتی ویتامین هایی که باید مصرف کنیم”

کراتین به افزایش قدرت کمک می کند

 

 

  • مطالعه‌ای که توسط محققان در دانشگاه کوینیپیاک انجام شده، نشان می‌دهد که استفاده از مکمل کراتین، به علت احتباس آب در بدن، ممکن است در هفته‌ی اول استفاده، باعث افزایش ۰.۵ تا ۱.۵ کیلوگرم افزایش وزن شود.

 

کراتین، به افزایش قدرت کمک می کند

لیزا لین، مربی شخصی و نویسنده‌ی «راه‌حل متابولیسم» می‌گوید:

شایعاتی که در مورد توانایی عضله سازی کراتین وجود دارد، تبلیغات نیست، اما شرطش این است که همراه با یک رژیم غذایی و برنامه‌ی تمرینی صحیح استفاده شود. اگر خیال می‌کنید که با مصرف کراتین، ناگهان خوش هیکل می‌شوید، در اشتباهید. ادامه خواندن “کراتین به افزایش قدرت کمک می کند”

زیاده روی در مصرف ویتامین C برای سلامت بدن چه خطراتی دارد

 

  • دکتر  فاقعی با اعلام این نکته مهم و قابل توجه که این ویتامین به شکل “اگزالیک اسید” از راه ادرار از بدن دفع می شود، تاکید کرد: مصرف میزان بالای این ویتامین در بیمارانی که مشکل سنگ های کلیوی اگزالاتی دارند، باعث افزایش سنگ کلیه می شود.

 

دکتر “فاطمه فاقعی” گفت: ویتامین C یکی از ویتامین های محلول در آب است که برای تشکیل رگ خونی، ساخت غضروف و عضلات ضروری بوده و دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است که به جذب گوارشی آهن کمک می کند. ادامه خواندن “زیاده روی در مصرف ویتامین C برای سلامت بدن چه خطراتی دارد”

علائم کمبود 6 ماده مغذی از روی صورت مشخص است

 

  • خشکی پوست بخصوص در فصل زمستان رایج است. اما اگر پوست شما خشک تر از حد معمول باشد، به آن معنی است که اسیدهای چرب امگا ۳ را به میزان کافی دریافت نمی کنید.

برای پی بردن به کمبود مواد مغذی در بدن، شما نیاز به انجام آزمایش های دوره ای خون دارید. در عین حال می توانید برخی از این کمبودها را از روی صورتتان نیز تشخیص دهید. وقتی بدن شما برخی مواد مغذی را از دست می دهد، صورت شما شاید اولین جایی باشد که در مورد این کمبودها به شما هشدار می دهد: ادامه خواندن “علائم کمبود 6 ماده مغذی از روی صورت مشخص است”

ویتامین D باعث حفظ سلامت و تندرستی بدن می شود

 

  • داده‌های جدید کسب‌شده از این مطالعات درک ما را از میانکنش وضعیت ویتامین D با کلسیم و فسفات دریافتی از مواد غذایی به‌منظور تندرستی بهینه و سلامتی استخوان‌ها، تقویت خواهند کرد.

 

در قرن بیستم دانش ما درباره متابولیسم ویتامین D و نحوه عملکرد آن افزایش یافت و موجب مقبولیت این ادعا شد که اندام‌ها به این ویتامین نیاز داشته و همچنین روند بیماری‌های مختلف به‌وسیله آن تعدیل می‌شوند.
در رابطه با عملکردهای این ویتامین مهم در سلامت و تندرستی بدن انسان، سیده نگار مدرس صدرانی از دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، مطالعه‌ای مروری را انجام داده که نتایج علمی و فنی آن در فصل‌نامه «آزمایشگاه و تشخیص» منتشر شده است.

ادامه خواندن “ویتامین D باعث حفظ سلامت و تندرستی بدن می شود”