اطلاعات بیشتر در مورد تردمیل

 

  • از جمله آسیبهای ورزشیای که در کار با تردمیل بروز مییابد، آسیب زانو است. نقطهای از بدن که بیشترین بار و وزن بدن را تحمل میکند، زانوهاست و وقتی در مدت زمان طولانی، فشار مداومی به آن وارد شود یا در مدت زمان کم، فشار زیادی بر آن تحمیل شود

تنها گروهی که نمیتوانند از تردمیل استفاده کنند افرادی هستند که دچار مشکلات استخوانی و مفاصل در پا هستند.بهدلیل فشاری که در هنگام دویدن یا پیادهروی به پاها وارد میشود افرادی که پایشان آسیب دیده است یا مفاصل آنها خشک است، ورم داردیا درد میکند نباید بر روی تردمیل پیادهروی کنند.
بنابراین تردمیل<Treadmill> برای تمامی افراد دیگر مناسب است.حتی افرادی که بیماریهای قلبی دارند نیز میتوانند ازتردمیل استفاده کنند البته قبل از شروع ورزش با تردمیل، حتما باید با پزشکشان درمورد حداکثر شدت دویدن و ضربان قلب مجاز مشورت کنند. تردمیل حتی میتواند برای بازتوانی افرادی که دچار سکته مغزی و در نتیجه ضعف عضلات شدهاند،مورد استفاده قرار گیرد.
ادامه خواندن “اطلاعات بیشتر در مورد تردمیل”

بیمار مبتلا به پارکینسون چه ورزش هایی انجام دهد

 

  • . انجام شکل‌های مختلف حرکات ورزشی مهم است زیرا کمک می‌کند بیمار بهتر با علائم مرتبط با پارکینسون مقابله کند. همچنین حرکات ورزشی باید روی حرکات کششی و تمرین‌های تقویت‌کننده انعطاف بدن، ایروبیک و تمرین‌های مقاومتی متمرکز باشد.

 

ورزش بخش حیاتی زندگی روزمره تمامی افرادی است که دوست دارند سلامت خود را حفظ کنند، اما فعالیت بدنی برای مبتلایان به بیماری پارکینسون بیشتر حائز اهمیت‌ است. در بیماران مبتلا به پارکینسون، ورزش تنها برای حفظ سلامتی آنان اهمیت ندارد؛ بلکه انجام حرکات ورزشی صحیح می‌تواند جنبه‌های حیاتی زندگی روزانه این بیماران را همچون حفظ تعادل و حرکت کردن را بهبود بخشد.

ادامه خواندن “بیمار مبتلا به پارکینسون چه ورزش هایی انجام دهد”

چند راهنمایی مفید برای بهتر ورزش کردن

 

 

  • بسیاری از مردم قبل از تمرین کردن، شروع به گرم کردن و انجام حرکات کششی می‌کنند. کارشناسان ورزش معتقدند این کار خطر آسیب دیدن را کاهش می‌دهد علاوه بر این، می تواند عملکرد فرد را به خصوص در ورزش‌هایی که نیاز به قدرت و تغییرات ناگهانی دارد بهتر کند.

پروفسور دیلان تامپسون از دانشگاه بات، از گروهی از افراد دارای اضافه وزن خواست تا دو جلسه تمرین دو ساعته بعد از یک صبحانه ۶۰۰ کالری داشته باشند و از گروهی دیگر خواست تا با معده خالی تمرین کنند. این تست بسته به نوع ژن افراد مختلف و بافت چربی بدن آن‌ها جوابی متفاوت داشت. ادامه خواندن “چند راهنمایی مفید برای بهتر ورزش کردن”

برای درمان گرفتگی عضلات چه کنیم

 

  • اگربرنامه ورزشی شما تمرینات بازسازی ندارد، کلاس یوگا یا یک پیاده روی سبک می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. این نوع از فعالیت ها را در تناسب اندام  بازیابی فعال می نامند و اگر خود را در این مورد ناتوان می دانید یا توانایی این را ندارید که در موقع این تمرینها جستی نکنید بیش از حد خودتان را اذیت می کنید

چگونه گرفتگی و درد عضلات را درمان کنیم؟ ایا شما هم اهل ورزش هستید؟ اگر حرفه ای و یا حتی گهگدار ورزش می کنید حتما با درد ناشی از گرفتگی عضلات آشنا هستید. در این مقاله برای شما کاربران آموزش خواهیم داد که چگونه می توانید این گرفتگی و درد را که عضلات شما پس از یک تمرین سنگین به آنروبه رو شده است را از بین ببریم و درمان کنیم. با ما همراه باشید. ادامه خواندن “برای درمان گرفتگی عضلات چه کنیم”

روش صحیح پیاده روی را بلد باشیم

 

  • زمان و مکان پیاده‌روی نیز از نکات بسیار مهم و قابل توجه است، به عنوان مثال گاهی افراد در زمان آلودگی هوا اقدام به پیاده‌روی در مکانی نامناسب کرده و در این حالت حجم زیادی از آلودگی را وارد ریه‌های خود می‌کنند.

 

:دکتر شاهین صالحی با بیان این مطلب افزود: شدت هر فعالیتی با معیار متر اندازه‌گیری می‌شود، مثلا پیاده‌روی با توجه به شدت آن از سه متر به بالا مورد محاسبه قرار می‌گیرد. این موضوع نشان می‌دهد بدن چند برابر زمان استراحت در زمان فعالیت کار می‌کند و مصرف کالری و انرژی دارد و چقدر قدر به قلب فشار می‌آورد. ادامه خواندن “روش صحیح پیاده روی را بلد باشیم”