آتروفی واژن چرا انجام می شود

 

  • محققان در حال پژوهش برای توسعه درمان های دیگر آتروفی واژن هستند. زیرا نگرانی هایی در مورد مقادیر کم استروژن وجود دارد. محققان معتقدند که استروژن به افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان و آندومتر مرتبط است.

 

در بسیاری از زنان، آتروفی واژن نه تنها سبب بروز مقاربت دردناک میشود، بلکه منجربه ناراحتی های ادراری نیز میگردد. از آنجاییکه واژن و علائم ناراحتی های ادراری پیوسته با یکدیگر در ارتباطند، از اینرو کارشناسان معتقدند که اصطلاح دقیقتر برای آتروفی واژن، “سندرم ادراری-تناسلی یائسگی (GSM)” میباشد.
درمان های ساده و موثری برای سندرم ادراری-تناسلی یائسگی موجود میباشد. کاهش میزان استروژن منجربه بروز تغییراتی در بدن میشود، اما این بدان معنا نیست که مجبور هستید تمام عمر را با چنین مشکلی سر کنید. ادامه خواندن “آتروفی واژن چرا انجام می شود”

یائسگی در مردان از چه سنی شروع می شود

 

  • کاهش میزان تستوسترون خون در مردان از حدود 30 سالگی شروع و پس از آن تقریباً هر سال یک درصد از میزان تستوسترون خون کاسته می شود. در هفت درصد مردان 60-40 ساله، و 70 درصد مردان 79-70 ساله، میزان تستوسترون خون کمتر از حداقل آن در افراد جوان خواهد بود.

 

ائسگی مردانه بین سن 45 تا 50 سالگی بیشتر خودش را نشان می دهد. نشانه های یائسگی در مردان با یائسگی زنان تفاوت هایی را دارد. یائسگی مردانه در چه سنی رخ می دهد؟
یائسگی مردانه یک فرایند پیچیده و هنوز مورد بحث و جدل است. امروزه با افزایش طول متوسط عمر در جوامع مختلف، کیفیت زندگی در مردان مسن بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. در مردان، افزایش سن همراه با کاهش پیشروندة سطح هورمون مردانه یا همان تستوسترون می باشد. اگر میزان غلظت تستوسترون خون در افراد مسن، کمتر از میزان حداقل در افراد جوان باشد، آنرا اصطلاحاً یائسگی مردانه یا کم کاری غدد جنسی (بیضه ها) می نامند. سازمان بهداشت جهانی (WHO) از یائسگی مردانه تحت عنوان “کم کاری غدد جنسی دیر رس” در مردان یاد می کند.

ادامه خواندن “یائسگی در مردان از چه سنی شروع می شود”