زن و شوهرهای موفق 10 عادت مهم دارند

 

  • یک ازدواج سالم و مستحکم به بخت و اقبال یا عشق مربوط نیست، بلکه نیاز به تلاش و سازگاری دارد. برخی از عواملی که در یک ارتباط سالم نقش دارند، ثابت هستند، یعنی چیزهایی که شما نمی توانید آنها را تغییر دهید. اما عوامل دیگری هستند که می توانید با کار کردن بر روی آنها رابطه تان را بهبود بخشید

جامعه شناسان و روانشناسان مختلفی در بررسی ازدواج های سالم، ویژگی ها و مهارت هایی را برای کسانی که می توانند روابطی موفق و رضایت بخش داشته باشند، مشخص کردند.
ازدواج های سالم
هم زن و هم شوهر برای پرورش دادن رابطه شان، حفظ جریان آرام امور خانه و کار کردن برای رسیدن به اهداف مشترک متعهد هستند. اینکه تنها یکی از دو همسر بار این مسئولیت ها را به دوش بکشد، باعث ایجاد نارضایی می شود. جامعه شناسان و روانشناسان مختلفی در بررسی ازدواج های سالم، ویژگی ها و مهارت هایی را برای کسانی که می توانند روابطی موفق و رضایت بخش داشته باشند، مشخص کردند. ادامه خواندن “زن و شوهرهای موفق 10 عادت مهم دارند”

تغییراتی برای بهتر شدن رابطه عاشقانه

 

  • غلبه بر اختلالات: ممکن است مشکل جنسی خاصی داشته باشید که باید حل شود مانند مشکل نعوظ، زود ارضایی یا دیر ارضایی، مقاربت دردناک، نرسیدن به ارگاسم یا بی میلی.

 

اگر تعاملات جنسی تان سرد و بی روح شده، برق انداختن آن نه تنها رابطه جنسی را لذت بخش تر می کند بلکه به سایر حوزه های زندگی مشترک تان نیز جانی تازه می بخشد. صرف وقت و انرژی برای تبدیل ارتباط جنسی به چیزی که برای هر دوی شما رضایت بخش و اغنا کننده باشد یکی از مهم ترین سرمایه گذاری هایی است که می توانید برای بهبود رابطه زناشویی انجام دهید اما چنین کاری نیازمند شجاعت و اعتماد است.

ادامه خواندن “تغییراتی برای بهتر شدن رابطه عاشقانه”

از روی مدل مو شخصیت افراد را شناسایی کنیم

 

  • افرادی که موهای خود را به سمت راست می‌برند افراد بسیار احساساتی هستند و همیشه دوست دارند از دیگران مراقبت کنند. وقتی تصمیم می‌گیرند به کسی کمک کنند تمام توان خود را به کار می‌گیرند در نتیجه اگر موفق نشوند ضربه عاطفی بدی خواهند خورد.

شاید تا به حال درباره روانشناسی یا شخصیت‌ شناسی از روی مدل کفش، لباس، رنگ چشم و غیره شنیده باشید اما در مورد شخصیت‌ شناسی از روی مدل مو یا مدل فرق سر افراد چطور؟ هر فرد بنا بر روحیات و سلیقه شخصی موهای خود را آرایش می‌کند. در این مقاله سعی داریم درباره شخصیت افراد بنا بر مدلی که برای فرق سر خود انتخاب می‌کنند صحبت کنیم. ادامه خواندن “از روی مدل مو شخصیت افراد را شناسایی کنیم”

زنان موفق 11 عادت مهم دارند

 

  • زن های موفق منتظر فرصت نمی مانند، آنها فرصت را ایجاد می کنند. نیکول رز می گوید: وقتی برای بار اول کاری را انجام می دهید و می بینید که به پاسخی که می خواستید رسیده اید، برای انجام مجدد آن انرژی می گیرید.

 

کار، زندگی، عشق، دوستان، خانواده و سلطه بر دنیا؛ گاهی اوقات به نظر می رسد که برای بهترین بودن در همه اینها به نیروهایی جادویی نیاز است. اما برخی از زنان فوق العاده موفق حقیقتا تمام اینها را تحت کنترل دارند و در زمینه کاری خودشان هم رهبران بسیار موفقی هستند. ادامه خواندن “زنان موفق 11 عادت مهم دارند”

برای کنترل و مدیریت رفتار خود چه کنیم

 

  • مدیرگروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی دانشگاه تاکید کرد: این فکر کردن در واقع همان صحبت با خود است و این صحبت اگر قبل از واکنش صورت پذیرد، جلوی خیلی از پرخاشگری ها را می گیرد.

 

مشکلات زیادی در زندگی افراد در اثر رفتارهای هیجانی و بدون فکر و ضعف در مهارت های حل مشکل رخ می دهد که خوب است برای مهار این مشکلات، راهکارهای کنترل رفتار خود را بیشتر بشناسیم. ادامه خواندن “برای کنترل و مدیریت رفتار خود چه کنیم”

10 راهنمایی مفید از بهترین سرآشپزهای دنیا

 

  • زندگی اصولا غیر قابل پیش‌بینی است، موفقیت نیز همین طور. ویژگی مشترک سرآشپزها، شگفتی آن‌ها هنگام موفقیت رستوران هایشان است. چیزی که شاید برای دیگران واضح باشد، گاهی برای خود ما غیرممکن به نظر می‌رسد.

 

اگر شما هم به اندازه‌ی ما از تماشای برنامه‌های خوش آب و رنگ آشپزی در تلویزیون یا به صورت آنلاین لذت می‌برید، حتما موافقید که موفقیت برنامه‌ای که می‌بینید ارتباط زیادی با سرآشپز آن برنامه دارد.به نقل از بیتوته سرآشپز‌های موفق دنیا می‌توانند الگوی بسیار خوبی برای رسیدن ما به موفقیت باشند. ادامه این مطلب را بخوانید تا بفهمید چرا؟

در برابر پرخاشگری کودک چه کنیم

 

 

  • اگر پرخاشگری کودک شما به دارایی‌های شخص دیگری صدمه وارد سازد یا خرابی به بار آورد، باید خودش آن را درست کند. او می‌تواند یک اسباب‌بازی شکسته را با چسب بچسباند، یا اشیایی را که در زمان عصبانیت پرت کرده، جمع کند.

 

در مهد، کودکان خوشحال دور هم می‌گردند و بازی می‌کنند؛ دانش آموزان خوشحال، کتاب‌ها و مداد رنگی‌هایشان را به هم قرض می‌دهند، برخی نیز با هم رقابت کرده و برای قرارگیری در ابتدای صف همدیگر را هل می‌دهند. کودکان ۵ ساله نیز با نا‌امیدی بر سر یک کارتن خالی شیر با هم می‌جنگند!  ادامه خواندن “در برابر پرخاشگری کودک چه کنیم”

7 راهنمایی مهم برای قصه گفتن به کودک

 

  • این هنر شما است که زمان قصه را طوری تنظیم کنید که فرزندتان خسته نشود و قصه را رها نکند. زمان خیلی دقیقی برای این کار وجود ندارد. برخی بچه‌ها، حوصله و توجه بیشتری دارند، ‌برخی خیلی زود حوصله‌شان سر می‌رود.

 

در نگاه اول، قصه گفتن خیلی کار ساده‌ای به نظر می‌رسد. مخصوصا اگر قرار باشد از روی یک کتاب بخوانیم که دیگر اصلا کاری ندارد! اما چه می‌شود که قصه‌گویی برخی خیلی به دل می‌نشیند و بچه‌ها و حتی بزرگ‌ترها با آن ارتباط خوب و عمیقی برقرار می‌کنند، اما برخی دیگر به زور هم نمی‌توانند بچه‌ها را بنشانند و برایشان قصه بخوانند؟
قصه خواندن یا قصه گفتن، علیرغم ظاهر ساده‌ای که دارد، نکات و اصولی دارد که برای موثر بودن، باید آن‌ها را رعایت کنید. این اصول البته آن‌قدر مطلق نیستند و در هر خانواده‌ای یا در هر شرایطی ممکن است با هم فرق داشته باشند. مهم این است که اصول را بشناسید و به آن‌ها آگاه باشید. ادامه خواندن “7 راهنمایی مهم برای قصه گفتن به کودک”

با علاقه کودک به لوازم آرایشی چه کنیم

 

  • چه اشکالی دارد که دخترکوچولوی شما بخواهد زیباتر باشد؟ برای او گل‌سر، تاج، سنجاق‌سر و تل‌های رنگارنگ تهیه کنید و روش‌های مختلف بستن مو را به‌او آموزش‌دهید و نشان‌دهید که این‌ وسایل جزئی‌ از لوازم‌آرایش مناسب سن اوست.

 

کافی‌ست فقط چند دقیقه از فرزندتان غافل شوید و او را در اتاق‌تان تنها بگذارید تا با صحنه‌ای آشنا برای اکثر مادران مواجه شوید! لوازم‌آرایش‌تان کاملا بهم‌ریخته و صورت فرزندتان رنگی است. در یک دستش رژ و در دست دیگر یک قلم‌مو گرفته و با هیجان سعی می‌کند خودش را آرایش کند. البته که میز و صندلی و در و دیوار اتاق هم در‌ امان نیستند.
تقریبا همه کودکان، به ویژه دختربچه‌ها علاقه غیرقابل وصفی به لوازم‌آرایش دارند. بیایید بپذیریم رنگ‌بندی‌ متنوع و بسته‌بندی‌ها‌ی جذاب لوازم‌آرایش در‌این کنجکاوی بی‌تاثیر نیست. البته که نباید فراموش کنیم الگوبرداری از شخصیت‌های کارتونی، اطرافیان و مهم‌تر از همه خودتان، دلیل اصلی کشیده‌شدن بچه‌ها پای میز آرایش شماست.
برای شما راهکارهایی داریم تا  از اشتیاق کودک‌تان به آرایش بکاهید. ادامه خواندن “با علاقه کودک به لوازم آرایشی چه کنیم”

بهترین شیوه برای گفتن قصه به کودک چگونه است ؟

 

  • کودکان از طریق داستانها با حقایق و تجربه های زندگی آشنا می شوند . تاثیرپذیری از شخصیتهای قصه ، کمک به کشف معنای منحصر به فرد بودن و توانایی برای برقراری ارتباط واقعی بین افکار و احساسات را در کودک افزایش می دهد

 

قصه و داستان کودک ، همواره در رشد زبان کودک و کمال ذهنی و فرهنگی کودک موثر است و به نوعی زندگی اجتماعی و فرهنگی ، رفتار ، تفکر ، احساس ، اخلاق و اعتقادات را بیانگر است . انسان ها در قصه گویی معمولا نیازها و خواسته هایشان را با زبان ساده و قابل فهم در قصه بیان می کنند . ادامه خواندن “بهترین شیوه برای گفتن قصه به کودک چگونه است ؟”