ویتامین D چگونه باعث تندرستی می شود

 

  • بهرامی با تاکید بر اینکه تامین ویتامین‌ها شانس سلامتی را افزایش و در پیشگیری از بیماری‌های عفونی بسیار حائز اهمیت است، عنوان کرد: در ایران شیوع کمبود ویتامین D به قدری زیاد است که به گروه خاصی اختصاص ندارد.

 

یک متخصص بیماری‌های کودکان با اشاره به تاثیر ریز مغذی‌ها بر سلامت بدن، گفت: حدود ۱۰ درصد مردم با کمبود آهن و۲۰ درصد از مردم ایران با کمبود ویتامین دی مواجه هستند.
دکتر منصور بهرامی درباره تاثیر ریزمغذی‌ها بر سلامت بدن اظهار کرد: آهن ماده مغذی بسیار مهمی به شمار رفته که در سلامت کل بدن از جمله رشد و عملکرد مغز همچنین تقویت سیستم‌های دفاعی و آنزیمی تأثیر به زیادی دارد.

وی با بیان اینکه فرد کم خونی با کمبود آهن<Iron deficiency> مواجه است و قدرت و کارایی لازم را ندارد، افزود: کمبود آهن سبب کم خون شدن مادران شده و بر همین اساس آنها نمی‌توانند وظایف خانه‌داری و فرزندپروری خود را به خوبی انجام دهند و حتی فرزندان آنها نیز به دلیل کمبود آهن در یادگیری با مشکل مواجه می‌شوند و علیرغم رایگان بودن مکمل آهن در کشور همچنین تجویز و ارائه شرایط مصرف آن توسط پزشک، اما هنوز با کمبود چشمگیر آهن مواجه هستیم.

این متخصص بیماری‌های کودکان در خصوص ریزمغذی روی یا زینک نیز عنوان کرد: روی بیش از ۴۰ عملکرد مهم را در بدن تحت تاثیر قرار می‌دهد و عنصر روی در سلامت پوست، مو، وضعیت تناسلی، تولید مثل، سیستم دفاعی، رشد قلب جنین تاثیر به سزایی دارد.

بهرامی با تاکید بر اینکه تامین ویتامین‌ها شانس سلامتی را افزایش و در پیشگیری از بیماری‌های عفونی بسیار حائز اهمیت است، عنوان کرد: در ایران شیوع کمبود ویتامین D به قدری زیاد است که به گروه خاصی اختصاص ندارد.

وی افزود: افرادی که با کمبود ویتامین D مواجه هستند با زمین خوردن ساده استخوان‌های آنها می‌شکند و پس از بررسی و عکسبرداری مشخص می‌شود که با پوکی استخوان مواجه هستند بنابراین تامین ویتامین D نه تنها در سلامت استخوان‌ها بلکه در سلامت عمومی بدن، رشد، پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی و پیشگیری از دیابت تاثیر بسزایی دارد.طبنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *