استفاده زیاد از شوینده ها خطر ساز است

 

 

  • این مشاور پوست و زیبایی اضافه می‌کند: مواد پاک‌کننده و شوینده با کاهش میزان رطوبت و چربی سطح پوست به لایه‌های عمقی پوست نفوذ می‌کند و به آنها آسیب می‌زند.

هر ساله اسفندماه برای بسیاری از خانم‌های خانه با استرس و نگرانی همراه است. از این‌رو ساعاتی طولانی از روز را به شست و شو و تمیز کردن گوشه و کنار خانه اختصاص می‌دهند و ناخواسته سلامت جسمی خود را به خطر می‌اندازند. اگزما یکی از مشکلات ناشی از خانه تکانی غیر اصولی است.

/دکتر سوزان سروری در گفت‌و‌گو با «ایران» می‌گوید: اگزما یا قرمزی و پوست پوست شدن دست‌ها که گاهی هم با زخم‌های کوچک همراه است معمولاً بر اثر استفاده بیش از حد شوینده‌های شیمیایی ایجاد می‌شود.

این مشاور پوست و زیبایی اضافه می‌کند: مواد پاک‌کننده و شوینده با کاهش میزان رطوبت و چربی سطح پوست به لایه‌های عمقی پوست نفوذ می‌کند و به آنها آسیب می‌زند.
متأسفانه برخی به اشتباه فکر می‌کنند استفاده از دستکش می‌تواند آنها را از عوارض تماس با پاک‌کننده‌های شیمیایی در امان بدارد به همین دلیل ساعت‌های طولانی به شست‌و‌شو می‌پردازند، غافل از اینکه دست‌های عرق کرده آنها، بیش از پیش در معرض آسیب‌های پوستی قرار می‌گیرد.  وی تأکید می‌کند: همواره پیشگیری بهتر از درمان است بنابراین بهتر است هنگام خانه تکانی از مرطوب‌کننده‌های مناسب پوست دست استفاده کنید و تا حد ممکن از تماس پوست با مواد شوینده پرهیز کنید. استفاده از یک دستکش نخی زیر دستکش پلاستیکی هم بسیار مفید خواهد بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *