روش صحیح پیاده روی را بلد باشیم

 

  • زمان و مکان پیاده‌روی نیز از نکات بسیار مهم و قابل توجه است، به عنوان مثال گاهی افراد در زمان آلودگی هوا اقدام به پیاده‌روی در مکانی نامناسب کرده و در این حالت حجم زیادی از آلودگی را وارد ریه‌های خود می‌کنند.

 

:دکتر شاهین صالحی با بیان این مطلب افزود: شدت هر فعالیتی با معیار متر اندازه‌گیری می‌شود، مثلا پیاده‌روی با توجه به شدت آن از سه متر به بالا مورد محاسبه قرار می‌گیرد. این موضوع نشان می‌دهد بدن چند برابر زمان استراحت در زمان فعالیت کار می‌کند و مصرف کالری و انرژی دارد و چقدر قدر به قلب فشار می‌آورد.

وی ادامه داد: پیاده‌روی برای همه افراد مفید است مگر اینکه شرایط قلبی و بدنی فرد در اثر پیاده‌روی دچار آسیب شود و فشار را تحمل نکند. قلب در اکثریت افراد می‌تواند فشارهای ناشی از پیاده‌روی را تحمل کند مگر افرادی که ناراحتی و نارسایی قلبی دارند یا سن بالایی داشته باشند.

صالحی اضافه کرد: پیاده‌روی دسته‌بندی دارد، یعنی ممکن است شخصی پیاده‌روی ساده و فردی پیاده‌روی‌ای در حد دویدن داشته باشد، گاهی اوقات در پیاده‌روی‌های سریع قلب احساس فشار می‌کند و فرد دچار تنگی نفس، تپش و احساس سنگینی در قلب می‌شود.

این متخصص پزشکی ورزشی تصریح کرد: کسانی که قصد پیاده‌روی دارند باید مشکلات بدنی خود را بدانند، به عنوان مثال فردی که دیابت و قصد پیاده‌روی دارد باید قبل از اینکار قند خود را کنترل کند فرد نمی‌تواند با قند غیرکنترل شده اقدام به پیاده‌روی‌های طولانی کند چراکه ممکن است دچار افت قند و مشکلات بعدی آن شود.

وی تاکید کرد: زمان و مکان پیاده‌روی نیز از نکات بسیار مهم و قابل توجه است، به عنوان مثال گاهی افراد در زمان آلودگی هوا اقدام به پیاده‌روی در مکانی نامناسب کرده و در این حالت حجم زیادی از آلودگی را وارد ریه‌های خود می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *